darmowa dostawa PlumBum

CO KAŻDA KOBIETA O SOBIE WIEDZIEĆ POWINNA, CZYLI O INTYMNYCH NAWYKACH CHŁODNYM OKIEM

1

 miejsca_intymne

„Lato, lato wszędzie...” i pierwszą falę upałów mamy już za sobą..., ale zapowiada się kolejna. Jak zadbać o higienę intymną, aby czuć się komfortowo nawet w +30 stopni? Lato to czas zwiewnych sukienek, krótkich spódniczek i szortów. Nasze miejsca intymne mają szansę odetchnąć, ale czy na pewno tak jest...?



Idealnie byłoby, gdyby zwiewnej letniej sukience towarzyszyły bawełniane figi i już! Przy upałach niestety całe ciało narażano jest na zwiększoną potliwość, a delikatna bawełna chroni intymne miejsca przed otarciami czy podrażnieniami. Jednak fakty są inne. Większość z nas jest podatna na presję reklam, stąd dodatkowym elementem bielizny, jako element naszej intymnej codzienności niestety stały się różnorakie wkładki i podpaski. Mają one  zapewnić  nam uczucie świeżości przez cały dzień, dzięki czemu  będziemy czuły się bardziej atrakcyjne, śliczne i higieniczne. Oferta jest szeroka i stale rośnie zarówno w temacie wzorków na wkładkach, kolorów, zapachów, skrzydełek, na kształtach skończywszy. Jasno z tego wynika, że bez wkładki nasz dzień będzie zdecydowanie mniej udany…

 


A jak to przekłada się na faktyczną higienę, bezpieczeństwo,  codzienność i ewentualne dolegliwości ?

 



Wkładki ultra-cienkie ( tak chłonne, że szklanka wody im niestraszna)są  nafaszerowane  chemią i środkami zapachowymi i co gorsza  pokryte folią typu „skin” opatrunki. Noszone cały dzień tworzą warstwę nieprzepuszczającą powietrza i nawet kilkakrotne zmieniane w ciągu dnia mogą przyczyniać się do podrażnień delikatnych okolic intymnych a w konsekwencji do przykrych infekcji czy nawet uczuleń.

 

Czym manifestuje się takie podrażnienie okolic intymnych?

 

Zaczerwienieniem, swędzeniem, uczuciem suchości, nadwrażliwością na dotyk. Może też pojawić się wydzielina z miejsc intymnych, a dodatkowo wkładki utrudniają obiektywną ocenę stanów zapalnych. Dlatego, gdy cokolwiek nas zaniepokoi nie należy czekać tylko warto zgłosić się do ginekologa.  Do wizyty w gabinecie warto się przygotować, by maksymalnie wykorzystać dany nam czas. Na pewno ważną informacją będzie data ostatniej miesiączki, długość cyklu, przeszłość położnicza ( przebyte ciąże i porody )częstotliwość stanów zapalnych i ich leczenie, czas trwania obecnej infekcji. Lekarz może zapytać o ogólny stan zdrowia i jeśli mamy aktualne badania warto zabrać je ze sobą.

 

Tych kilka porad praktycznych służyć ma również naszej seksualności, bo nic tak nie zniechęca jak byle jakie samopoczucie – zwłaszcza tam !


 

Wakacyjnie

Elżbieta Kaden

 

Komentarze do wpisu (1)

22 sierpnia 2015

Szoda, że tekstu tak mało. To tak, jakby był dodatkiem do zdjęcia na całą prawie stronę. Czy uważacie, że jak strona jest dla kobiet to nie damy sobie ze zrozumieniem treści rady, czy co? No, jakby facet redagował, serio !!! Szkoda, bo fajnie kobieta pisze o ważnych rzeczach, a nie dramatyzuje. Pozdrawiam Basia

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl